Zabiegi stomatologiczne Warszawa

crystaldent 18.04.2021

Zdrowe jedzenie - lek XXI wieku

Ponad 50% ankietowanych przyznaje, że w swojej kuchni używa dań gotowychi mocno przetworzonych. Panuje bowiem przekonanie, że zdrowe jedzenie jest drogie i czasochłonne w przygotowaniu. Problem potęgowany jest również przez media, które bombardują nas coraz to nowymi reklamami na szybkie i tanie dania instant. Skutkiem takiej diety są problemy z nadwagą, cukrzyca lub choroby krążenia.

Dietetycy przekonują, że zdrowa żywność połączona z codzienną dawką ruchu powinna być podstawą profilaktyki zdrowotnej. Już Hipokrates twierdził, że jedzenie powinno być naszym lekarstwem. Zdanie to jest szczególnie aktualne w czasach, w których coraz częściej borykamy się z brakiem koncentracji, stresem, chronicznym zmęczeniem i bezsennością. Wielu naukowców zauważyło ponadto związek pomiędzy zaburzeniami w pracy jelit a stanami depresyjnymi. Zdrowe odżywianie może okazać się kluczem do rozwiązania wielu problemów zdrowotnych i wcale nie naruszy domowego budżetu. Warzywa, owoce, strączki i kasze, które powinny być podstawą dobrze zbilansowanej diety, są dostępne w przystępnych cenach. Czas na wykonanie potrawy również możemy dostosować do własnych preferencji. W sieci znaleźć można wiele portali oferujących przepisy na szybkie dania dobre dla nas i naszego portfela.

Już dzisiaj możesz zmienić sposób żywienia i odnieść korzyści zdrowotne.Wystarczy zacząć od włączenia do obecnej diety dodatkowej porcji warzywi owoców, a następnie krok po kroku modyfikować jadłospis tak, aby na talerzu znajdowały się głównie dobrze zbilansowane posiłki.