Zabiegi stomatologiczne Warszawa

crystaldent 18.04.2021

Leczenie Stomatologiczne

Stomatologia Zachowawcza


Stomatologia odbudowująca to proces naprawy lub wymiany zepsutej i zużytej struktury zęba. Ten aspekt stomatologii obejmuje wypełnienia, wkłady, korony, mosty, częściowe i całkowite protezy ruchome oraz implanty. Jeśli brakuje jednego lub więcej naturalnych zębów wiesz, jak bardzo zmniejsza to zdolność do żucia żywności. Obecnie istnieje wiele sposobów na naprawę lub zastąpienie brakującej struktury zęba. Jesteśmy w stanie przywrócić prawidłowe funkcjonowanie, a nawet poprawić oryginalną estetykę Twojego uśmiechu.

Napełnianie


W naszym gabinecie stosujemy wyłącznie wypełnienia kompozytowe. Wypełnienia kompozytowe są idealne do zastąpienia starych wypełnień amalgamatowych.

Wypełniacze

Co to jest Żywica kompozytowa (białe wypełnienie)?


Żywica kompozytowa to mieszanka zęba z tworzywa sztucznego wypełniona szkłem (dwutlenek krzemu). Wypełnienia kompozytowe są idealne do zastąpienia starych wypełnień amalgamatowych.może być również stosowany do zamykania szczelin między przednimi zębami.Wypełnienia kompozytowe można z powodzeniem umieścić również w tylnych zębach.

Jak umieszczany jest kompozyt?


Po przygotowaniu układamy kompozyt warstwami, przy użyciu światła wyspecjalizowanego do utwardzania każdej warstwy.Po zakończeniu procesu dentysta będzie kształtować kompozyt do zęba.

Jakie są zalety kompozytów?


Estetyka jest główną zaletą, ponieważ dentyści mogą mieszać odcienie, aby stworzyć kolor prawie identyczny do rzeczywistego zęba.Kompozyty łączą się z zęba, aby podtrzymać pozostałą strukturę zęba, co pomaga zapobiegać pękaniu i izolować ząb przed nadmiernymi zmianami temperatury.

Jakie są wady?

Po otrzymaniu kompozytu pacjent może odczuwać niewielką wrażliwość pooperacyjną.Jeśli tak się stanie, Zwykle rozprasza się w ciągu kilku tygodni.

Badania wykazały, że złożony ostatni 7-10 lat. Wkładka: wkładki dentystyczne są stosowane w leczeniu zęba, który miał leczenie kanałowe lub większe uszkodzenia. W takich przypadkach najlepsze są wkładki, a nie zwykłe wypełnienia. Intarsje wykonywane są w laboratorium dentystycznym po wykonaniu wycisku przez dentystę. Inkrustacje mogą być wykonane ze złota, porcelany lub szkła dzwonkowego (Żywica ceramiczna).

Korony

Korony dentystyczne, znane również jako nakładki dentystyczne, pokrywają uszkodzone lub przebarwione zęby. Jego celem jest wzmocnienie lub poprawa wyglądu zęba. Korona jest miejscem z wielu powodów:

  • aby utrzymać duże wypełnienie, gdy nie ma wystarczającej ilości zęba
  • do zamocowania mostu chroniącego słabe zęby przed pękaniem
  • aby przywrócić złamane zęby
  • do pokrywania źle ukształtowanych lub przebarwionych zębów
  • aby pokryć implat dentystyczny.

Rodzaje koron stomatologicznych:

Korona porcelanowa

Idealny do pojedynczych koron, mostów. Korony dentystyczne wykonane z porcelany zespolonej z metalem są wystarczająco mocne, aby również zakotwiczyć mosty. Ponieważ metalowa powłoka jest w pełni pokryta porcelaną, estetyczny wygląd jest dobry. Tego typu korony są wykonane z porcelany i są metalowe. Tworzą niezwykle naturalny wygląd i są zwykle używane na przednich zębach, ale nie działają na przyczółkach.

Korony Cercon


Ten innowacyjny system łączy w sobie trwałość porcelany łączonej z metalowymi mostkami z estetycznym wyglądem Koron bez metalu. System ten jest oparty na materiale tlenek cyrkonu (cercon).

Złote korony porcelanowe

Korony tego typu mają doskonałe właściwości fizyczne, a ponieważ złoto ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, korony te mają prawdopodobnie największy potencjał, aby trwać najdłużej.

Most

Gdy brakuje zębów i są zęby po obu stronach przestrzeni most może zastąpić brakujące zęby.

Co to jest most?

Mostek to urządzenie stomatologiczne, które zastępuje jeden lub więcej naturalnych brakujących zębów, tym samym pomostując przestrzeń między dwoma zębami.Gdy brakuje zębów i są zęby po obu stronach przestrzeni most może zastąpić brakujące zęby.

Kto powinien dostać most?


Jeśli brakuje zębów i są zobowiązani do utrzymania dobrych praktyk higieny jamy ustnej, może być dobrym kandydatem do mostu.Most jest doskonałym wyborem, aby wypełnić przestrzeń w jamie ustnej pozostawione przez brakujące zęby.Jeśli pozostawione niewypełnione, przestrzeń ta może spowodować otaczające zęby, aby wyjść z pozycji i może spowodować surronding zębów, aby wyjść z pozycji i może spowodować zęby i dziąsła stają się bardziej podatne na próchnicę, i choroby dziąseł, które mogą powodować dalsze straty zęba. Naprawione mosty nie tylko poprawiają wygląd Twojego uśmiechu, ale także poprawiają zdolność żucia i mowę.Mogą również zabezpieczyć Twój wygląd, zapobiegając zapadaniu się rysów twarzy, które mogą powodować przedwczesne zmarszczki i linie wiekowe.

Jakie procedury są zaangażowane?


W przypadku tradycyjnego mostu stałego pierwsza wizyta polega na zmniejszeniu zębów przylegających do zaczepu, które będą działać jako kotwy.Powstają impresje, z których powstaje metalowa ramaotwotka, w tym pontyk. Przy drugim powołaniu Ostatni most jest montowany nad zębami.Całkowity czas leczenia wynosi zwykle dwa tygodnie, w zależności od rodzaju mostu.

Licówki stomatologiczne


Licówki to sposób na zmianę wyglądu zębów. Licówki są cienką porcelaną wykonaną z materiału w Kolorze zęba, który jest połączony z przodem zęba. Licówki są wykonywane przez technika dentystycznego w laboratorium dentystycznym z wycisku dostarczonego przez Gabinet Stomatologiczny.Licówki służą do pokrywania ubytków lub zębów, które są poplamione, słabo ukształtowane lub krzywe.Licówki mogą trwać od 3 do 12 lat lub dłużej.